ODBORNÝ KNIHOVNÍK

Pro městskou knihovnu hledáme vhodného uchazeče na pracovní pozici Odborný knihovník/knihovnice

Náplň práce

  • Jmenná a věcná katalogizace dokumentů všech typů v systému CLAVIUS
  • Katalogizace literatury
  • Vytváření a sdílení bibliografických záznamů
  • Zajištění služeb výpůjčního oddělení
  • Bibliograficko-informační služba

Nabízíme

  • Dobré finanční ohodnocení
  • 5 týdnů dovolené
  • Další školení a vzdělávání
  • Práce v příjemném prostředí a dobrém kolektivu
  • Možnost realizace při větších projektech

Požadujeme

  • VŠ (bakalářské/magisterské) vzdělání
  • Znalost práce s elektronickými informačními zdroji na dobré úrovni
  • Znalost katalogizačních pravidel AACR2
  • Znalost systému CLAVIUS
  • Výborná znalost českého jazyka, znalost dalších jazyků výhodou
  • Dobré komunikační dovednosti
  • Výborná orientace v české a světové literatuře
  • Základní znalost knihovního, autorského zákona a zákona na ochranu osobních údajů
  • Samostatnost, zodpovědnost a pečlivost při práci
  • - praxe v knihovnickém oboru výhodou

Parametry pozice

  • Zařazení
  • OborAdministrativa
  • PozicePracovník pro dokumentaci
  • Místo pracoviště
  • Jihočeský kraj
  • Smluvní vztah
  • Pracovní smlouva
  • Typ pracovního poměru
  • Plný
  • Požadavky na jazyk
  • AnglickyA1+A2